Grup

1959'da halihazırdaki Başkan, İcra Kurulu Başkanı ve Stilist olan Pasquale Natuzzi tarafından kurulan Natuzzi Group kanepeler, koltuklar ve oturma odası aksesuarları tasarlar, üretir ve satar. Natuzzi SpA 13 Mayıs 1993'ten beri New York Borsası'nda işlem görmektedir (sembol: NTZ). Natuzzi Group, İtalya'nın en büyük mobilya üreticisi ve deri döşemesinde dünya lideridir (kaynak: CSIL).
Natuzzi, lüks mal tüketicileri arasında dünyada en çok tanınan mobilya markası olarak ortaya çıkmaktadır (Lagardere/Ipsos, 2013).

SATIŞ AĞI

Grup, yenilikçi ürünlerini beş kıtada 123 ülkeye ihraç etmektedir. Müşteri hizmetleri ve tüm satış ağı, şu konumlardaki ticari ünitelerimiz tarafından yönetilmektedir:

İtalya (Santeramo in Colle, Bari)
ABD (High Point, Kuzey Carolina)
İsviçre (Zürih)
İspanya (Madrid )
Benelüks (Gell, Belçika)
Büyük Britanya (Dartford, İngiltere)
Almanya (Köln)
Japonya (Tokyo)
Çin (Şangay)
Rusya (Moskova)
Hindistan (Gurgaon)
Brezilya (State of Bahia)

NATUZZI ETİK KODU
Natuzzi Etik Kodu altında iyi bir şekilde yorumlanan iki değer olan etik ve dürüstlük, firmamız tarafından gerçekleştirilen her eylemde her zaman temel nitelikte olmuştur. Çevrenin korunması ve sürdürülebilir gelişim Natuzzi için sosyal sorumluluk açısından izlenebilecek en hassas bağlılıklardır. 

ÜRETİM
Her şey, bir kağıt üzerine konulan bir işaretle başlar: Her Natuzzi ürününü pazara taşıyan sürecin altında yatan yaratıcı fikir.
Natuzzi Group mobilya endüstrisi içinde, araştırma ve geliştirme konusunda en büyük yatırımcılardan biridir. Üretim İtalya, Çin, Brezilya ve Romanya'daki fabrikalar üzerinden yatay bir şekilde entegre edilmiştir. Grup, hammadde ve yarı mamullerin %92'sinden fazlasını kontrol eder.
Bizim damgamız, ürünlerimizin, üretimin her aşamasında her detayın dikkatli bir şekilde izlendiği üstün üretim damgasıdır: İlk tasarımdan prototipe, trend araştırmasından döşeme seçimine, derilerin tabaklanmasından montaja ve evinize yapılan teslimata kadar. Natuzzi yalnızca bir marka değildir, bir yaşama ve çalışma biçimidir.İTALYAN MALI

Güzellik kültürü, sanat tutkusu, iyi yaşam felsefesi; bunların tümü ülkemizin tarihine aittir. İtalyan stili gerçekten de moda, tasarım, mimari, mobilya ve dekorasyon dünyasında her zaman ön planda olmuştur. Bu stil, tüm yaratımlarımızı esinleyen ve yönlendiren kalıtsal ve değerli bir mirastır.

STİL MERKEZİ
Tüm modellerimiz Santeramo in Colle'deki (Ba) Natuzzi Stil Merkezi'nde doğar; burası tümüyle tasarım kalitesi, trend çalışmaları ve materyal seçimine adanmış ve Pasquale Natuzzi'nin profesyonel tasarımcılar, mimarlar, renk uzmanları, zanaatkarlar, mühendisler ve mobilya uzmanlarından oluşan 120 kişilik bir ekibi kişisel olarak koordine ettiği bir merkezdir. Burada deriden ahşap boyalarına, kumaştan metal, cam ve seramiğe kadar yeni materyaller araştırılır.
Her yıl kanepeler, koltuklar, mobilya aksesuarları ve ilgili objeler için - sofistike bilgisayar teknolojileri kullanılarak - üretilen 6.000 taslaktan yalnızca 120'si nihai doğrulama aşamasına ulaşır: El yapımı prototip üretimi. Görünümü, konforu ve pratikliği geliştirmek ve materyallerin kullanımını optimize etmek amacını taşıyan, diğer yandan adil bir fiyatı da güvenceye alan temel bir aşama.

TEK MARKA, İKİ ÜRÜN SERİSİ
Natuzzi, lüks mallar sektöründe dünyanın en iyi tanınan mobilya markasıdır (Kaynak: Ipsos – Lagardere, 2013). Natuzzi iki ürün serisine sahiptir: Natuzzi Italia ve Natuzzi Editions.

Natuzzi Italia, Bütünsel Uyum sunan - tümüyle İtalya'da yapılmış - bir koleksiyona sahip ürün serisidir ve şimdi bir yatak koleksiyonunu da içerir. Natuzzi Italia kanepeleri ve koltukları güzellik ve rahatlama yoluyla mutluluk vermek için ev döşemeleri, lambalar, aksesuarlar ve oturma odası mobilyalarından oluşan bir seçkiyle zenginleştirilmiştir. Natuzzi Italia lüks bir seridir ve ürünleri perakende pazarında (Natuzzi Italia mağazaları ve galerileri üzerinden) ve serbest pazarda satılır. Natuzzi Re-vive, Natuzzi Italia'nın ikonik ürünüdür: Ev mobilyası pazarına inovasyon ve esenlik katan, dünyanın ilk “performanslı yatar koltuğu”.

Natuzzi Editions rahat deri kanepelerden oluşan geniş bir yelpaze sunarak Natuzzi'nin yenilenmiş güçlü yönlerini geliştirir: Deri konusundaki derin bilgisi ve özel planlama ve üretim mirası.

Grup ayrıca, kitle pazarı satıcılarına adanmış özel bir etiketi de (markalanmamış) yönetir. Bu satış programı, en büyük İtalyan mobilya üreticisi olan Natuzzi Group kalitesi ve hizmetlerine sahip kanepeler sunar.

PERAKENDE AĞI
Natuzzi markasının dağıtımı dünya çapında toptan satış kanalı ve "Natuzzi Italia", "Natuzzi Editions" ve "Natuzzi Re-vive" ile perakende ağı üzerinden düzenlenir; İtalya ve Portekiz'de ise "Divani&Divani by Natuzzi" adıyla dağıtım sağlanır.

CİRO
488,5 milyon Euro (31 Aralık 2015 itibariyle)

ÇALIŞANLAR
5.633 (31 Aralık 2015 itibariyle)

SERTİFİKALAR
ISO 9001 – Kalite Sistemi; ISO 14001 – Çevre; OHSAS 18001 - Sağlık ve Güvenlik Yönetim Sistemi

Kurumsal

Bu web sitesi kişisel bilgiler toplamaz; oturum ve kalıcı çerezleri yalnızca pazarlama amaçlarıyla kullanır. Gizlilik Politikası