Döşemeler ve Kalite

KALİTE

Sertifikaları

Kalite yönetimi ve çevre korumasıyla ilgili en sıkı standartlara uyum, Natuzzi Group'a iki önemli sertifika kazandırmıştır: ISO 9001, ISO 14001 ve E-1 sertifikası, düşük bir çevresel etki yaratarak çalışmaya olan bağlılığımızın bir kanıtı. Ürünlerimizin iskeletine 10 yıllık ve dolgu, mekanizmalar ve döşemelerine 2 yılık garanti verebilmemizi sağlayan üstün kalite için bu kesintisiz araştırmamızdır.

Ancak şirketimiz asla tatmin olmaz ve bu yüzden kendine ait Kalite Laboratuvarı'nı kurmuştur; burası, her kanepe bileşeninin en sıkı uluslararası standartlara uyduğunu güvenceye almak ve maksimum konfor ve aşınma direnci garantisi vermek için her bileşeni test etmekten sorumludur: Materyaller, her durumda ve hava koşulunda zaman içindeki performansları ve dayanımlarını ölçmek için tekrarlayan testlere tabi tutulur.
Özel poliüretan köpük dolgu, İtalya'daki tesislerimizde patentlenmiş ve geliştirilmiştir.

Sürdürülebilirlik

Birleşmiş Milletler tarafından Uluslararası Orman Yılı olarak ilan edilen 2011'den itibaren şirketimiz, ağaç ve ormanların korunması ve büyütülmesi için halihazırda gelişmiş olan iyi yönetim ilkeleri ve kriterlerini geliştirmeye kararlıdır. Şirket Felsefesine göre ahşap, yalnızca yasal olarak üretildiğinde ve sorumlu bir şekilde yönetilen ormanlardan sağlandığında kalite ve çevresel koşullar açısından mükemmel bir materyal olarak değerlendirilir. Bu nedenle Natuzzi Group kontrol edilmeyen ve tehlike altında olan ormanlardan yasadışı bir şekilde kesilmiş ağaçları kabul etmez.

Natuzzi Group şunları kullanarak sürdürülebilirliğe işaret eder: En sıkı uluslararası düzenlemelere uygun olarak minimal oranda veya sıfır formaldehit içeren ahşaptan üretilmiş materyaller; döşeme için tümüyle freonsuz yapılmış poliüretan köpük.

Sosyal sorumluluk


Tarihi boyunca Natuzzi Group'un, büyüme zorluklarıyla yüzleşmek ve krizlerle başa çıkmak için enerji eksikliği çektiği olmamıştır. Bu temiz enerjidir çünkü tutku ve sorumluluktan gelir; ve yenilenebilir enerjidir çünkü tükenmez bir coşkudan kaynaklanır.
Puglia ve Basilicata'daki (İtalya) Natuzzi tesisleri ve ticaret ofislerinin çatılarına 21.000 fotovoltaik panel kurulmuştur. Bu da yine temiz ve yenilenebilir bir enerjidir.

Fotovoltaik sistemler, yıllık yaklaşık 3400 tonluk CO2 emisyonu azaltımı sağlayacaktır, bu da yaklaşık 1200 otomobilin yıllık emisyonuna eşittir. Şu anda Santeramo in Colle, Matera ve Laterza'daki tesislere beş fotovoltaik sistem kurulmuş durumdadır.
Yenilenebilir enerjinin benimsenmesi, şirketin üretim faaliyetlerinin çevresel etkilerini kontrol altında tutma ve tutarlı, etkili ve her şeyden önemlisi sürdürülebilir bir şekilde iyileştirme yolları arama amacını gösterir.
Natuzzi Group üretim ve paketleme sürecinde tehlikeli ve hatta zehirli kimyasal maddelerin yer almamasını sağlar.


Pasquale Natuzzi şöyle der: “Sürdürülebilir gelişme konusundaki bağlılığımız yalnızca bir sorumluluk değil, aynı zamanda bir fırsattır. Bu, her şirketin devamlılığı için temel önemde olan geleceğe dönük bir yatırımı ifade eder. Yenilenebilir enerjiler aynı zamanda işletim maliyetlerini düşük tutarak rekabet için de bir fırsat yaratır. Sürdürülebilir gelişimi rekabetle birleştirmek, alanda yaşam kalitesini arttırmak için şirketimizin gerçekleştirmek istediği bir mücadeledir”.


ŞEMELER

Natuzzi döşemeleri, dünyanın en iyi derilerinden seçilen ve Natuzzi grubunun tabakhanelerinde titiz işlemlere tabi tutulan deriden başlayarak ipeksi bir dokunuşa sahip ve dayanıklılık sağlayan özel mikrofiberlere ve yüksek kaliteli yumuşak kılıflardan oluşan çeşitli bir koleksiyona kadar geniş bir renk yelpazesinde mevcuttur.

Deri

Bu son derece değerli materyal yalnızca uzun ömürlü olmakla kalmaz, aynı zamanda görünümü de yıllar geçtikçe güzelleşir. Güçlüdür, esnektir ve en üstün konforu sağlamak için vücudunuzun şekline doğal olarak uyarlanır. Yazın serin, kışın sıcak olan deri döşemelerin bakımı kolaydır. 

Dünyanın önde gelen deri kanepe üreticisi Natuzzi, iki büyük seriden eşsiz bir parça seçim olanağı sunar: Natural ve Protecta.

Son derece yumuşak ve kadifemsi olan Natural deriler, derilerin orijinal karakteristiklerini koruyan özel işlemlerden geçer. Sırça, damar ve renk tonlarındaki varyasyonlar, derinin doğal güzelliğinin değiştirilmemiş olduğunun güvencesidir; bunlar bu asil materyalin, satın aldığınız ürüne yüksek bir değer katan en değerli niteliklerinin göstergesi olarak değerlendirilmelidir.  Doğal deriler, doğal iç mekanların rafine şıklığını seven insanlar için idealdir.

Yumuşak ve güçlü Protecta deriler, derinin güzelliğini etkilemeden onları lekelerden koruyan ince bir koruyucu katmanla kaplanmıştır. Bunlar özellikle, çocuk ve evcil hayvanların olduğu mekanlarda yoğun kanepe kullanımı için uygundur.

 

MikrofiberMikrofiber güzellik, dayanıklılık ve bakım kolaylığını birleştiren yüksek teknolojik özellikli bir döşeme serisidir; sıradışı yumuşaklığa sahip dokunuşu, desenleri ve şık renk paleti sayesinde normal mikrofiberlerden farklıdır. Bakım kolaylığıyla, istisnailik ve şıklık dokunuşundan ödün vermeden daha rahat bir yaşam tarzı isteyenler için uygundur.

Yumuşak kılıflar

Kumaş, her türlü ortama doğal olarak uyum sağlayan çok yönlü bir döşemedir. Natuzzi tarafından kullanılan yumuşak kılıflar dünyanın en iyi kumaş üreticilerinden gelir ve Natuzzi Araştırma ve Geliştirme departmanı laboratuvarlarında çok sayıda kalite testine tabi tutulur. Çıkarılabilir döşemelere sahip modeller için kullanılan kumaşlar, tekrarlayan yıkamalardan sonra bile güzelliklerini koruyacak şekilde özel olarak seçilmiştir.

Yumuşak kılıflarımız, sayısız renk ve kompozisyonda temin edilebilir: En ağırbaşlı renk tonlarından en trend tonlara kadar; ketenden pamuğa, kadife kordonludan ısmarlama kumaşlara kadar döşemelerimiz otantik kalite garantisi verir ve en farklı zevkleri bile tatmin eder.

 

 

Kurumsal natuzzi.comweb sitesinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

 
Bu web sitesi kişisel bilgiler toplamaz; oturum ve kalıcı çerezleri yalnızca pazarlama amaçlarıyla kullanır. Gizlilik Politikası